FooterLogoHalny

Szukaj

Kamera online

kamera online

znajdz nas na facebooku1

Czarter.pl

czarterpl

Newsletter

Nowa stacja meteo!

W przeddzień oficjalnego rozpoczęcia sezonu 2022 dwójka naszych klubowiczów Mateusz Lubecki oraz asystujący mu Max Mętel zamontowała na nowo stację pogodową na świeżo wyremontowanej kei manewrowej. Sama stacja jest już nieco innym urządzeniem niż to, które testowane było pod koniec ubiegłego roku. Mateusz, który dla naszego Klubu zadał sobie ogrom trudu, przeprojektował kilka elementów sterownika stacji.

Podobnie jak poprzednio stacja mierzy prędkość wiatru, temperaturę wody w jeziorze i ciśnienie atmosferyczne. Ważna uwaga: Stacja nie została jeszcze wyposażona w kompas elektroniczny. Mierzy oraz raportuje kierunek wiatru, natomiast ponieważ keja nie jest zakotwiona w dnie, a jedynie stoi na kotwicach, może obracać się wzdłuż osi.
Dzięki przeprowadzonemu gruntownemu remontowi kei oraz montażowi dedykowanego masztu
czujnik wiatru znajduje się obecnie ok. 2,5 metra nad lustrem wody.


Odczyty ze stacji są dostępne albo na stronie internetowej: http://halny.pogoda.cc/


Lub w aplikacji Android 'Meteo System', którą można pobrać tutaj: https://play.google.com/store/apps/details...   (Meteo System)

Galeria

{gallery}455{/gallery}

Szukaj

Kamera online

kamera online

znajdz nas na facebooku1

Czarter.pl

czarterpl

Newsletter