FooterLogoHalny

Logowanie

Sprawy klubowe

Szukaj

Kamera online

kamera online

znajdz nas na facebooku1

Newsletter

Przystań Zarzecze

Przystań klubowa Klubu Żeglarskiego Halny położona jest w miejscowości Zarzecze nad Jeziorem Żywieckim. Jest to największa przystań nad tym Jeziorem. Znajduje się w odległości 18 km od Bielska-Białej, 5km od Żywca, 80 km od Katowic, 90 km od Krakowa, 100 km od Ostrawy i 600km od Bałtyku, ale prowadzą do niej wygodne drogi.

Do dyspozycji klubowiczów oraz gości w sezonie żeglarskim budowany jest 90-cio metrowy, pływający, oświetlony pomost, wyposażony w przyłącza sieci elektrycznej 230 V spełniający wszystkie normy bezpieczeństwa. Cumuje przy nim ponad 100 jednostek pływających. To sprzęt należący do klubu i prywatne jachty klubowiczów.

Klub posiada żaglówki typu ,,Omega", 2 otwarto pokładowe dwumasztowe szalupy, 2 jachty kabinowe typu ,,Tango" i ,,Sasanka", kilka łodzi wiosłowych oraz rowerków wodnych i dwuosobowe kajaki.

Prawdziwą ozdobą przystani i Jeziora Żywieckiego jest flagowy jacht klubu ,,Konik Morski" (link). Jest to9-cio metrowy, kabinowy, dwumasztowy jacht z ożaglowaniem gaflowym zbudowany w stylu retro na bazie starej szalupy ratunkowej, wyposażony w pomocniczy silnik diesla. Może nim pływać do 12 osób. Ulubiony statek gości, turystów oraz młodych par jako tło do sesji zdjęciowych. Na przystani zbudowany jest nowy, wygodny hangar, wyposażony w niezbędny do prac szkutniczych i bosmańskich sprzęt, oraz dużą powierzchnię magazynową. W budynku tym znajduje się duża,wygodna i gustownie urządzona sala szkoleń, w której organizowane są kursy żeglarskie i pełniąca również funkcję świetlicy na chłodniejsze dni sezonu. W świetlicy możliwa jest projekcja filmów, materiałów szkoleniowych i turystycznych na dużym ekranie przy pomocy zabudowanego na stałe projektora oraz nagłośnienia.

Obok hangaru znajduje się ładny i funkcjonalny budynek biura portu i bosmanki z wygodną werandą i balkonem do spędzania czasu w pogodne dni. W budynku tym oprócz biura portu znajduje się mieszkanie dla bosmanów pełniących całodobowy dyżur na przystani, składające się z wygodnego pokoju z łazienką i małą kuchnią, oraz osobna kuchnia dla klubowiczów, wyposażona we wszystkie potrzebne sprzęty kuchenne. Budynek przystosowany jest do użytkowania przez cały rok. Do dyspozycji przebywających na przystani istnieje budynek zaplecza sanitarnego w którym znajdują się toalety, umywalki i kabiny prysznicowe z ciepłą i zimną wodą oraz zlew do mycia naczyń.

Przystań wyposażona jest w slip szynowy z elektryczną wciągarką i wózkami pod łodziowymi, umożliwiający wyciąganie jachtów z wody do oględzin i drobnych napraw, oraz dźwig umożliwiający podnoszenie sprzętu do 2 ton wagi.
Nad samą wodą zbudowany jest taras widokowy umożliwiający podziwianie jeziora i okolicznych gór, oraz bezpieczne miejsce na rozpalenie ogniska i ustawienie grilla.
Całość terenu przystani jest ogrodzona i monitorowana przez kilka kamer a główny plac przystani posiada wybrukowane chodniki i oświetlenie.

Przystań w Zarzeczu jest położona nad brzegami zacisznej zatoki stanowiącej bezpieczne miejsce do cumowania sprzętu nawet przy bardzo wietrznej, górskiej pogodzie. Całodobowy dyżur bosmański i nowoczesny monitoring dodatkowo zabezpieczają powierzony prywatny i klubowy sprzęt.

Poza ścisłym terenem przystani klub dysponuje dodatkowym obszarem rekreacyjnym na tzw. Wyspie. Jest to dość duży trawiasty teren z dostępem do wody, umożliwiający plażowanie, wędkowanie i inne rekreacyjne zajęcia. Na tym terenie klub organizuje duże imprezy, regaty i ważniejsze klubowe uroczystości.
Na terenie przystani nie ma zaplecza noclegowego ale w najbliższym sąsiedztwie istnieje dużo ośrodków z domkami i pokojami a w odległości kilkudziesięciu metrów znajdują się cztery lokale gastronomiczne serwujące smaczne i sprawdzone posiłki i napoje.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
https://www.halny.org.pl/klub/przystan-klubowa#sigProId16c5d0387b
Więcej w tej kategorii: « Kadra szkoleniowa Cumowanie »

Logowanie

Sprawy klubowe

Szukaj

Kamera online

kamera online

znajdz nas na facebooku1

Newsletter