FooterLogoHalny

Szukaj

Kamera online

kamera online

znajdz nas na facebooku1

Czarter.pl

czarterpl

Newsletter

Przystań Zarzecze

Przystań klubowa Klubu Żeglarskiego Halny położona jest w miejscowości Zarzecze nad Jeziorem Żywieckim. Jest to największa przystań nad tym Jeziorem Znajduje się w odległości 18 km od Bielska-Białej,5km od Żywca,80 km od Katowic,90 km od Krakowa,100 km od Ostrawy i 600km od Bałtyku,ale prowadzą do niej wygodne drogi.

Do dyspozycji klubowiczów oraz gości w sezonie żeglarskim budowany jest 90-cio metrowy ,pływający ,oświetlony pomost,wyposażony w przyłącza sieci elektrycznej 230 V spełniający wszystkie normy bezpieczeństwa. Cumuje przy nim ponad 100 jednostek pływających. To sprzęt należący do klubu i prywatne jachty klubowiczów.

Klub posiada 20żaglówek typu ,,Omega",2 otwarto pokładowe, dwumasztowe szalupy,2 jachty kabinowe typu ,,Ursa" i ,,Sasanka",kilka łodzi wiosłowych,kilka rowerków wodnych i dwuosobowe kajaki.

Prawdziwą ozdobą przystani i Jeziora Żywieckiego jest flagowy jacht klubu ,,Konik Morski". Jest to9-cio metrowy,kabinowy ,dwumasztowy jacht z ożaglowaniem gaflowym zbudowany w stylu retro na bazie starej szalupy ratunkowej,wyposażony w pomocniczy silnik diesla. Może nim pływać do 12 osób. Ulubiony statek gości,turystów oraz młodych par jako tło do sesji zdjęciowych. Na przystani zbudowany jest nowy,wygodny hangar,wyposażony w niezbędny do prac szkutniczych i bosmańskich sprzęt,oraz dużą powierzchnię magazynową. W budynku tym znajduje się duża,wygodna i gustownie urządzona sala szkoleń,w której organizowane są kursy żeglarskie i pełniąca również funkcję świetlicy na chłodniejsze dni sezonu. W świetlicy możliwa jest projekcja filmów,materiałów szkoleniowych i turystycznych na dużym ekranie przy pomocy zabudowanego na stałe projektora oraz nagłośnienia.

Obok hangaru znajduje się ładny i funkcjonalny budynek biura portu i bosmanki z wygodną werandą i balkonem do spędzania czasu w pogodne dni. W budynku tym oprócz biura portu znajduje się mieszkanie dla bosmanów pełniących całodobowy dyżur na przystani ,składające się z wygodnego pokoju z łazienką i małą kuchnią,oraz osobna kuchnia dla klubowiczów,wyposażona we wszystkie potrzebne sprzęty kuchenne. Budynek przystosowany jest do użytkowania przez cały rok. Do dyspozycji przebywających na przystani istnieje budynek zaplecza sanitarnego w którym znajdują się toalety,umywalki i kabiny prysznicowe z ciepłą i zimną wodą oraz zlew do mycia naczyń.

Przystań wyposażona jest w slip szynowy z elektryczną wciągarką i wózkami pod łodziowymi ,umożliwiający wyciąganie jachtów z wody do oględzin i drobnych napraw,oraz dźwig umożliwiający podnoszenie sprzętu do 2 ton wagi.
Nad samą wodą zbudowany jest taras widokowy umożliwiający podziwianie jeziora i okolicznych gór,oraz bezpieczne miejsce na rozpalenie ogniska i ustawienie grilla.
Całość terenu przystani jest ogrodzona i monitorowana przez kilka kamer a główny plac przystani posiada wybrukowane chodniki i oświetlenie.

Przystań w Zarzeczu jest położona nad brzegami zacisznej zatoki stanowiącej bezpieczne miejsce do cumowania sprzętu nawet przy bardzo wietrznej ,górskiej pogodzie. Całodobowy dyżur bosmański i nowoczesny monitoring dodatkowo zabezpieczają powierzony prywatny i klubowy sprzęt.

Poza ścisłym terenem przystani klub dysponuje dodatkowym obszarem rekreacyjnym na tzw. Wyspie. Jest to dość duży trawiasty teren z dostępem do wody, umożliwiający plażowanie, wędkowanie i inne rekreacyjne zajęcia. Na tym terenie klub organizuje duże imprezy, regaty i ważniejsze klubowe uroczystości.
Na terenie przystani nie ma zaplecza noclegowego ale w najbliższym sąsiedztwie istnieje dużo ośrodków z domkami i pokojami a w odległości kilkudziesięciu metrów znajdują się cztery lokale gastronomiczne serwujące smaczne i sprawdzone posiłki i napoje.

Galeria

View the embedded image gallery online at:
http://www.halny.org.pl/klub/przystan-klubowa#sigProId16c5d0387b
Więcej w tej kategorii: « Kadra szkoleniowa Cumowanie »

Szukaj

Kamera online

kamera online

znajdz nas na facebooku1

Czarter.pl

czarterpl

Newsletter